gemax.pl napisz do nas mapa witryny reklama
Rejestracja Logowanie rss
GPR.INFO.PL
Gemax
Wywiady
"Dariusz Chodorowski i Krzysztof Grzymkowski zwycięzcy PMT Suwałki 2022"
Turniej: PMT#3 SUWAŁKI 2022

Już mieli nie grać, ale dali sobie jeszcze ostatnią szansę i … wygrali. W trzecim turnieju cyklu Poland Motiv Tour 2022 w Suwałkach zwyciężyli Krzysztof Grzymkowski i Dariusz Chodorowski.


- Panowie jeszcze wczoraj nie byliście parą. Dzisiaj to była akcja „last minute”?

- Krzysiek: Darek dzwonił do mnie już przed turniejem, ale nie obiecywałem, bo wątpiłem, czy w ogóle zagram ze względu na bark czasu, który ostatnio zajmuje mi przede wszystkim praca i remont domu. Ostatecznie w środę przyjechałem na ostatnią eliminację na zupełnym spontanie zagrać z kimkolwiek i zgodził się Wiesiek Szydłowski. Szło mi średnio i przed ostatnią grą powiedziałem mu, że jeśli rzucę wynik 200+, to pomyślę, żeby zagrać jeszcze w czwartek. Zagrałem 236, więc znowu musiałem sobie znaleźć kogoś do pary. Zadzwoniłem do Darka, ponieważ on proponował mi grę przed turniejem, a na dodatek nie widziałem go w składzie par na finał, więc nadawał się idealnie.

- Darek: Ja już miałem dość. Grałem trzy dni i nic mi nie szło. W środę byłem już tak zrezygnowany, że zapowiedziałem bratu i żonie, że już nie idę. Byłem wściekły po naszej ostatniej eliminacji z Robertem w środę wieczorem do tego stopnia, że o kręgielni chciałem zapomnieć przynajmniej na tydzień. Jednak, gdy Krzysiek zadzwonił dzisiaj po południu, to zmieniłem zdanie.

- Krzysiek, jak patrzę teraz na Twoją twarz, to ten turniej jest być może jakimś ewenementem, bo muszę Cię zapytać o to, czy wiesz, że w Polsce bowlingowej jesteś znany przede wszystkim z tego, że w ogóle się nie uśmiechasz?

- Krzysztof: Wiem. Pamiętam sytuację sprzed ładnych paru lat, kiedy po siódmym strajku z rzędu w turnieju w Bydgoszczy, Stefan Pająk z Piły skomentował na głos – Patrzcie na niego, po siódmym strajku nawet okiem nie mrugnął…

- Za to Ty Darek wyglądasz na świeżo wkręconego „świeżaka bowlingowego”, napalonego na granie.. Jest zgoda?

- Darek: Pełna zgoda. Gram dopiero w zasadzie od dwóch lat. Zaczęło się wszystko od mocno hucznej imprezy na kręgielni z kolegą i bratem Robertem. Pamiętam, że rozrzut miałem wtedy spory, nawet na sąsiednie tory czasami kula leciała… cha, cha, cha.. Ale bardzo spodobała mi się wówczas atmosfera na kręgielni. Zauważyłem, że nasze środowisko jest tutaj jak wielka rodzina, w której każdy każdemu chce pomóc i dlatego zacząłem częściej odwiedzać kręgielnie. Po krótkim czasie odkupiłem od brata kulę i zacząłem grać rotacyjnie.

- Darek, pytanie na uzupełnienie, żeby Polska wiedziała.. Jesteś młodszym, czy starszym bratem Roberta?

- Darek: Starszym o dwa lata.

- Krzysiek jesteś tutaj praktycznie od pierwszego dnia w suwalskim bowlingu. Jak według Ciebie zmieniło się przez te 10 lat Wasze środowisko bowlingowe.

- Krzysztof: Rozrosło się na pewno, jeśli chodzi o graczy wyjeżdżających na zawody w Polsce. Na początku wyjeżdżałem tylko ja z naszym nieodżałowanym Darkiem Chaleckim. Teraz mamy dwie drużyny w DMP w Ekstraklasie i w II lidze i reprezentantów Polski z Dominikiem Chomiczem na czele.

- Darek to Trident Odyssey, to na początek rewelacyjna zdobycz. Która to Twoja kula?

- Darek: W sumie piąta i pierwsza marki Motiv. Bardzo się cieszę. Miałem kupić Motiva, ale wygrałem cha, cha..

- Krzysztof Revolt nowość z czerwca tego roku będzie pasować do Twojego arsenału ?

- Krzysiek: Jak najbardziej. Revolt jest kulą symetryczną, a ja gram w zasadzie tylko kulami symetrycznymi, które bardzo pasują mi pod mój styl gry. Mam jeszcze jednego Motiva Blue Tank.DARIUSZ CHODOROWSKI - KRZYSZTOF GRZYMKOWSKI

DATA DODANIA: 2022-10-07 11:37:59
Dodatkowe informacje
projekt i wykonanie BerMar multimedia
Strona poświęcona profesjonalnym turniejom bowlingowym. Tutaj znajdziecie wszelkie informacje związane z uczestnikami, wynikami i przebiegiem rozgrywek.
info@infobowling.pl
+48 757326565