gemax.pl napisz do nas mapa witryny reklama
Rejestracja Logowanie rss
GPR.INFO.PL
Gemax
Aktualności
"BOWL EXPO 2016 w Las Vegas - największe targi bowlingowe Świata."

Jak co roku, końcówka czerwca należy do BOWL EXPO. To coroczne spotkanie wszystkich zajmujących się bowlingiem na Świecie. Tym razem ponownie w Las Vegas w USA. Przez tydzień odbywają się seminaria tematyczne oraz zapadają najważniejsze decyzje na kolejny sezon bowlingowy. Dla dystrybutorów a w konsekwencji zawodników, najważniejsze jest tzw. Trade Show. To wystawa sprzętu bowlingowego. To właśnie tutaj wszyscy producenci prezentują swoje nowości na kolejny sezon. Każdy kto zajmu się na poważnie bowlingiem, musi przynajmniej raz na jakiś czas odwiedzić USA aby się spotkać z producentami.

EBONITE

W tym roku jako pierwsza zgodnie z tradycją swoje zamknięte spotkanie z dystrybutorami, zorganizowała grupa EBONITE.  Już w poniedziałek rano zjawili się dystrybutorzy z całego Świata aby spotkać się z najważniejszymi przedstawicielami Grupy Ebonite. Spotkanie rozpoczął sam Prezes Randy Schickert. Przedstawił założenia Firmy na kolejny sezon.

Następnie głos zabrali przedstawiciele wszystkich marek należących do tej Grupy i przedstawili swoje nowości oraz strategie działania. Jako największą nowość na kolejne miesiące została wybrana kula  SWERVE GT. To kula o najnowszej konstrukcji, wypełniona specjalnym wypełniaczem, jakie stosowane będą w najlepszych kulach tej marki.

Prawdopodobnie to świetna kula o niesamowitym rozbiciu. Kula przeznaczona na duży olej, bardzo agresywna. Konstrukcja tej linii kul powoduje, iż kręgle rozbijane są poziomo z dużą energią a nie podskakują do góry. To zwiększa rozbicie i daje lepszy wynik.

Kula została przekazana do testów dopiero tydzień temu. Zawodnicy firmowi COLUMBIA300, zachwalali jej możliwości. Kula ta ma premierę 23 sierpnia 2016. Z uzyskanych informacji wynika, iż już została wysłana do EUROPY i na pewno można ją już powoli zamawiać u dystrybutorów.

Ebonite przygotowało na nowy sezon nową kulę z serii WARRIOR SUPREME na średni olej premiera 10 lipca 2016. Hammer kulę DARK LEGEND SOLID – 3 lata gwarancji z premierą 9 sierpnia 2016.  Track przygotował również bardzo dobrą kulę na średni olej: CYBORG z premierą 5 lipca 2016.

Po zakończeniu BOWL EXPO zamieścimy na stronie Infobowling.pl katalogi z kulami i ich opisami aby każdy mógł sobie sam je pobrać i dobrać najlepszą kulę dla siebie.

Grupa Ebonite zapowiedziała również wprowadzenia od 1 stycznia 2017 roku tzw. BOWLER I.D. To małe urządzenie wkładane do jednego otworu na palec w kuli zawodnika. Za pomocą jego będzie można szczytać wszystkie parametry rzutu każdego zawodnika. To będzie pomagało w doborze kul, ich wierceniu oraz określaniu rzeczywistych parametrów rzutu. Małe urządzenie jest przeznaczone dla Pro-Shopów wiercących kule oraz dla trenerów. Nie będzie tanie, wstępnie cenę określono na około 10,000 zł. Zdjęcia ze spotkania Ebonite w galerii z BOWL EXPO 2016. 

STORM

Środa to pierwszy dzień targowy. Po wtorkowym firmowym bankiecie w Klubie LAX na stoisku firmy STORM z daleka było widać uśmiechnięte twarze pracowników, zawodników i sympatyków tej uznanej marki. Rodzinna atmosfera, jaką tworzą pracownicy Firmy STORM, udziela się wszystkim również klientom. Okazałe stoisko z ekspozycją najnowszych produktów, zapełnione było od samego początku wystawy po same brzegi. Czuć tu specyficzną atmosferę porozumienia pomiędzy producentem a klientem. Nie od dzisiaj wiadomo, iż produkty tej firmy uwielbiane są na całym Świecie.

Do największych nowości można zaliczyć nowatorskie rozwiązanie trzonu kuli. PO raz pierwszy zastosowano rozwiązanie z krzyżakiem. Nowatorskie rozwiązanie występuje w kuli STROM Snap Lock oraz ROTO GRIP No Rules ( zdjęcia w galerii ). Nie zabrakło również nowych kolorystyk w produkowanych kulach oraz torbach i wózkach.

BRUNSWICK

To największa firma produkująca kręgielnie na Świecie. Rok 2016 to przede wszystkim nowy scoring o nazwie SYNC. Nowe rozwiązania, nowa szata graficzna oraz wiele dodatkowych funkcji to największe nowości sterowania SYNC. Dodatkowo Brunswick wprowadza nową linie mebli do kręgielni. Należy również zauważyć duże wyzwania stojące przed tą firmą po zmianach właścicielskich jakie miały miejsce co może się wiązać z nową strategią rozwoju tej firmy.

QUBICA-AMF

Duże ładne stoisko. Tym razem do atrakcji tej firmy należały 4 wybudowane tory. 2 były z maszynami automatycznymi i 2 z maszynami sznurowymi. Tory były zainstalowane obok siebie i od strony zawodnika nie było żadnych różnic. Można było sobie bezpośrednio porównać oba systemy. Firma prezentowała swój sztandarowy produkt system sterowania BES X (scoring) w najnowszej wersji ze wszystkimi rozszerzeniami.

KEGEL

To firma produkująca najlepsze na Świecie maszyny do mycia i oliwienia torów. Na stoisku prezentowane były wszystkie modele w tym również najnowszy I KON. TO nowa maszyna natryskowa o klasę niższa od FLEX, która ma zastąpić maszyny Kustodian Plus. Jest również bardziej przejezdna cenowo od maszyn FLEX, więc z pewnością znajdzie wielu nabywców spośród właścicieli małych kręgielni. Nowością jest również wprowadzenie łączności  za pomocą bluetooth w maszynach FLEX co ułatwi szybki proces współpracy operatora z maszyną nawet z pozycji telefonu komórkowego bez konieczności posiadania sieci WIFI w kręgielni.

STETRONIC

To niezależna firma produkująca systemy sterowania kręgielni (scoring). W tym roku zaprezentowała najnowszą wersję swoich produktów umożliwiającą bezpośredni kontakt zawodników z pozycji konsoli przy torach  całym Światem oraz portalami społecznościowymi.

DEXTER

Producent najlepszych butów bowlingowych na Świecie. Nowością tego sezonu jest wprowadzenie sztandarowego produktu butów THE 9 dla kobiet. Od tego roku również kobiety będą mogły grać w tych najlepszych butach posiadających prawie na każdy element światowy patent.

 

Tegoroczne BOWL EXPO 2016 przeszło do historii. Powyżej opisaliśmy najważniejsze firmy i ich nowe propozycje. Większość z nich będzie niedługo osiągalna również Polsce. Na BOWL EXPO swoje stoiska miało również wiele małych firm, których produkty rzadko są dostępne w Polsce. W czasie BOWL EXPO toczyło się wiele rozmów pomiędzy firmami z całego Świata. O efektach tych rozmów dowiemy się w przyszłości. Wszyscy jednak podkreślają, iż aktualnie Świat się zmienia i dystrybucja jest inna niż np. 10 lat temu. Oznacza to zmianę polityki sprzedaży, dostosowanie do aktualnych rynków. Może to oznaczać zmiany w sposobie dystrybucji. Dla zawodników nie będą to odczuwalne zmiany. Każdy chce sprzedać jak najwięcej swoich produktów, więc również na naszym rynku wszystkie najciekawsze produkty będą dostępne. Kolejne BOWL EXPO już za rok.

P.s.

Największe zaciekawienie na tegorocznym BOWL EXPO, wywołała automatyczna maszyna do ustawiania kręgli zasilana napięciem 24V. Maszyna pracowała całe 2 dni i zasilana była z 2 akumulatorów ustawionych obok, które były ładowane za pomocą panelu solarnego od światła pochodzącego z oświetlenia hali w której była wystawa. Zdjęcie w galerii. Czy wejdzie ta maszyna do sprzedaży !!!


DATA PUBLIKACJI: 2016-07-01 » Posostałe aktualności
projekt i wykonanie BerMar multimedia
Strona poświęcona profesjonalnym turniejom bowlingowym. Tutaj znajdziecie wszelkie informacje związane z uczestnikami, wynikami i przebiegiem rozgrywek.
info@infobowling.pl
+48 757326565