GPR.INFO.PL
Gemax
Aktualności
"Jonovski Michal - wygrywa Czech Open 2015 w Olomuńcu."

W niedzielę 5 lipca 2015 roku, zakończył się największy turniej bowlingowy w Czechach – CzechOpen 2015. Podium tego turnieju to:

1.       Janovski Michal – Czechy

2.       Thomas Gross- Austria

3.       Markku Veijanen – Finlandia

W turnieju zagrało 209 zawodników w około 600 entry. Uczestniczyło w nim  również 25 polskich zawodniczek i zawodników. Najwyżej sklasyfikowana została Daria Pająk na 4 miejscu o „włos” od podium. Turniej zorganizowany został przez Pana Karela Kutinę. To bardzo znany propagator bowlingu w Czechach. Organizowany przez niego turniej przyciąga rzeszę zawodników z wielu krajów. Na listach startowych w większości dni brakowało miejsc w tym roku. To świadczy wyłącznie o bardzo dobrej organizacji i atmosferze turnieju. Sama kręgielnia „BOWLAND” to obiekt w Ołomuńcu z 18 torami. Wzór dla Inwestorów i szkoda, iż w Polsce nie ma ani jednej tak fajnej kręgielni, połączonej z dobrą restauracją i atmosferą jako całość.

Turniej przebiegał bezproblemowo, wszyscy zawodnicy uśmiechnięci i chętni do gry. W powietrzu unosiła się miła atmosfera – wyłącznie wzajemnej rywalizacji. Tory przygotowane punktualnie, smarowanie wykonane za pomocą maszyny KEGEL zgodnie z zasadami. Zawodnicy przybywający punktualnie a kibice z możliwością głośnego kibicowania swoim faworytom.

Żal było opuszczać takie miejsce. Kiedy tak będzie w Polsce? Takie pytanie nasuwało się polskim zawodnikom.

Najwyżej sklasyfikowanym polskim zawodnikiem w klasyfikacji mężczyzn był Mirek Pająk na 12 miejscu. Daria Pająk w klasyfikacji kobiet, wygrała ten turniej i stanęła na podium z Tamara Adler z Austrii oraz Petrą Stankową ze Słowacji.

Duże gratulacje dla Darii oraz wszystkich pozostałych polskich zawodniczek i zawodników. Do zobaczenia za rok.

DATA PUBLIKACJI: 2015-07-05 » Posostałe aktualności
projekt i wykonanie BerMar multimedia
Strona poświęcona profesjonalnym turniejom bowlingowym. Tutaj znajdziecie wszelkie informacje związane z uczestnikami, wynikami i przebiegiem rozgrywek.