GPR.INFO.PL
Gemax
Aktualności
"Chris Barnes wygrywa VIENNA OPEN 2012 po raz drugi"
Od 2 października 2012 po raz 10 rozpoczął się jeden z najlepszych turniejów w Europie VIENNA OPEN 2012. Jest ro również najważniejsze wydarzenie tygodnia.
W tym roku frekwencja dopisała. Zostało bardzo niewiele wolnych miejsc, praktycznie pojedyńcze w niektórych dniach. Turniej VIENNA OPEN to 16 przystanek EBT 2012 rangi "złoty". Pula nagród przekracza 75.000 EUR w gotówce. Zapisało sie ponad 300 zawodników i zawodniczek z 28 krajów Świata. Wśród nich są również Polacy.

Relacja po 15 rundzie: Columbia 300-Vienna Open 2012
Turniej w Wiedniu jest zaliczany do rankingu EBT ale także do rankingu WBT. Ponadto zawodnicy, którzy należą do PBA w przypadku wygranej otrzymają tytuł tej organizacji . W 15 rozegranych rundach udział wzięło już 302 zawodników reprezentujących kilkanaście państw. Równolegle do turnieju indywidualnego prowadzona jest klasyfikacja par (zaliczane są wyniki z eliminacji turnieju indywidualnego). Turniej indywidualny jest dotowany nagrodami 64.900 Eur a turniej par 10.230 Eur. Po 15 rundach prowadzą zawodnicy europejscy tj. Anglik S.Williams z fenomenalnym wynikiem 1544-257,3 śr. przed Niemką B.Poeppler 1466-236,3 śr. oraz Finem J.Jaehi 1411-235,1 śr. i kolejnąkobietą, Holenderką L.Breeschoten 1410-227,0śr. Do rundy finałowej kwalifikuje się 52 zawodników z eliminacji oraz 6 zawodników najlepszych w rundach eliminacyjnych 1-6 oraz 6 zawodników z Desperado. Ostatnie, 52 premiowane miejsce zajmuje Amerykanin T.Spacey 1308-218,0śr. W turnieju brali udział nasi reprezentanci i po 15 rundzie zajmująnastępujące miejsca:

135  K.Olesiński  1160 – 193,3 śr.

204  T.Janicki      1081 – 180,1

217  P.Antuszewicz  1061 – 176,8

269  R.Korkowski  979 – 163,1

282  J.Kuciński   947 – 157,8

W turnieju par prowadzą Williams/Eklund 2790, Poeppler/Williams 2758 i Barnes/Jones 2735.

Relacja po eliminacjach i pierwsej rundzie Finałowej: Columbia 300-Vienna Open 2012

W eliminacjach rozegrano ogółem 17 rund i udział wzięło 303 zawodników. W stosunku do rundy 15 nie nastąpiło już wiele zmian jedynie zawodnik amerykański T.Jones wynikiem 1456 wszedł na trzecie miejsce. Ostatnim, 52 zawodnikiem wchodzącym do rundy finałowej był Austriak R.Loudl, który wynikiem 1309-218,1 śr.o 1 punkt przegonił Amerykanina T.Spacey.

Nasi zawodnicy zajęli ostatecznie miejsca:

K.Olesinski – 141

T.Janicki – 206

P.Antuszewicz – 218

R.Korkowski – 257

J.Kuciński - 266

W 1 rundzie finałowej 56 zawodników (9-52 z eliminacji + zwycięzcy rund 1-6 + 6 z Desperado) miało do rozegrania 6 gier walcząc o 22 premiowane miejsca, które dawały awans do 2 rundy finałowej. Najlepsza po eliminacjach ósemka zawodników zaczynała dalsze zmagania dopiero od rundy 2.  Pierwszą rundę wygrał Fin P.Jussila 1389-231,5 śr. przed także Finem M.Koivuniemi 1348-224,6 śr. Do 2 rundy przeszli także m. innymi sławni amerykańscy zawodnicy C.Barnes, S.Rush, K.Kulick natomiast nie powiodło się L.Barnes (USA), A.Gomez (Kolumbia), M.Parkin (USA) czy T.Larsen (Dania), którzy już pożegnali się z turniejem na tym etapie. Pecha miał młody Czech Marek Talpa, który rzucił tyle samo co 22, wchodzący zawodnik, J.Jehkinen z Finlandii – 1260 ale odpadł gdyż miał gorsza ostatnią grę.

VIENNA OPEN 2012 - Finały

W drugiej rundzie finałowej 22 zawodników, którzy przeszli rundę pierwszą oraz 8 pierwszych z eliminacji znowu rozgrywali 6 gier liczonych od zera. Ta runda była bardzo ważna bo nie tylko liczył się awans 18 najlepszych zawodników do dalszej rundy ale wyniki z rundy drugiej były sumowane z wynikami rundy kolejnej i suma decydowała kto wystąpi w ścisłym 4 osobowym finale Stepladder.

W tej 2 rundzie klasę pokazali amerykańscy zawodnicy PBA zajmując trzy pierwsze miejsca –C.Barnes 1506-251,0 śr., T.Jones 1408-234,6 śr., D.Castillo 1364-227,3 śr. Czwarte miejsce zajął Fin J.Jehkinen 1348-224,6 śr. wyprzedzając o 1 punkt M.Koivuniemi. Lider eliminacji ,Anglik S.Williams, był dopiero 6 z wynikiem 1330-221,6 śr. Ostatnie premiowane, 18 miejsce ,zdobyła Kolumbijka C.Guerrero 1212 – 194,0 śr.

W 3 rundzie gry nie wyszły J.Jehkinenowi oraz D.Castillo, którzy wypadli z pierwszej czwórki. C.Barnes zagrał słabo, zaledwie 1272 ale utrzymał 1 miejsce z wynikiem 2778. T.Jones rzucił 1356 i także utrzymał swoje 2 miejsce – 2764. Doskonale grał Amerykanin S.Rash, który rzucił 1438-239,6 śr. i awansowal z pozycji 12 na miejsce trzecie – 2673. Także Anglik S.Williams osiągnął 1342 i jednak z 6 miejsca przesunął się na miejsce 4 – 2672 pokonując o 2 punkty Fina M.Koivuniemi. Najlepszą kobietą Vienna Open została Amerykanka K.Kulick zajmując 9 miejsce.

Finał Stepladder nie był zbytnio emocjonujący gdyż całe serie splitów powodowały, że w dwóch pierwszych pojedynkach wyniki były wyjątkowo niskie. W pierwszym pojedynku S.Rash (3) pokonał S.Williamsa (4) 191 : 181 a w pojedynku drugim T.Jones’a 189 :158.

W pojedynku finałowym C.Barnes pokonał S.Rash’a 257:214. Chris Barnes oprócz czeku na 7.000 Eur zdobył swój 14 tytuł PBA oraz wiele punktów rankingowych w klasyfikacji EBT i WBT. Warto podkreślić, że C.Barnes ,aktualny Mistrz Świata (vide relacja z Cypru) wygrał już raz Vienna Open w 2010 roku (pokonał w finale P.Weber’a) natomiast w roku ubiegłym był drugi gdyż w finale uległ Finowi O.Palermaa.
Chris Barnes - zwycięzca Vienna Open 2012

DATA PUBLIKACJI: 2012-11-02 » Posostałe aktualności
projekt i wykonanie BerMar multimedia
Strona poświęcona profesjonalnym turniejom bowlingowym. Tutaj znajdziecie wszelkie informacje związane z uczestnikami, wynikami i przebiegiem rozgrywek.