Gemax
Aktualności
"PABCON 2012 - Mistrzostwa strefy Amerykańskiej 2012"

Ameryka walczy o awans do Mistrzostw Świata 2013.

Do Światowej Federacji Bowlingu (WTBA) należą także państwa strefy azjatyckiej ABF – Asian Bowling Federation oraz strefy amerykańskiej PABCON – Pan American Bowling Confederation. Te federacje także wkrótce rozpoczną swoje mistrzostwa i walkę o medale oraz o awans do Mistrzostw Świata. Mistrzostwa PABCON odbędą się w terminie 19-25.08. w Henderson (Las Vegas) na 72 torowej kręgielni. Zawodnicy a także zawodniczki będą rywalizować na smarowaniach krótkim i długim i oprócz tych samych konkurencji jak na Mistrzostwach Europy dodatkowo w singlu. Na starcie stanie 18 narodowych reprezentacji, z których 8 (oprócz gospodarzy Mistrzostw Świata – USA) zdobędzie upragniony awans.
20 sierpnia 2012

PABCON – Mamy złoty medal !

W rozgrywanych , równolegle do Mistrzostw Europy, mistrzostw strefy amerykańskiej PABCON , złoty medal w singlu zdobył J.Janawicz ! Nazwisko brzmi dla nas mile znajomo jednakże J.Janawicz jest zawodnikiem reprezentacji USA … niestety.

Wczoraj rozegrano 6 gier na smarowaniu krótkim i w kategorii mężczyzn medale zdobyli: złoto -J.Janawicz (USA) – 1449 - 241,5 śr., srebro – A.Fors (Meksyk) – 1442 – 240,3 śr., brąz – M.Suartz (Brazylia) – 1428 – 238,0 śr.

W kategorii kobiet medale zdobyli: A.Marcano (Wenezuela) – 1368 – 228,0 śr., S.Pluhowsky (USA) – 1353 – 225,5 śr., P.Gomez (Kolumbia) – 1340 – 223,3 śr. Na czwartym, pechowym miejscu była C.Guerrero (Kolumbia) – 1328 – 221,3 śr., (mistrzyni świata z 2009 w All Events i Masters).

Warto podkreślić, że zawodniczka Wenezuli A.Marcano powtórzyła swój wyczyn z … 1997 roku ! Pierwsze złoto zdobyła przed 15 laty !!!

21 sierpnia 2012

W drugim dniu mistrzostw PABCON zostały rozdane medale w grze par. W kategorii mężczyzn dominowali zawodnicy USA, którzy zdobyli złoty medal O’Neill/Jones – 2805 – 233,7 śr oraz srebrny

Janawicz/Smith – 2777 a także 4 miejsce Kent/Allen – 2743. Amerykanów przedzielili Lizano/Reyna z Kostaryki – 2767 zdobywając brązowy medal.

W kategorii kobiet złoto trafiło do zawodniczek z Kolumbii Restrepo/Rodriguez – 2758 – 229,8 śr., srebro  zdobyły Meksykanki Zetter/Lomali – 2649 a brąz Kanadyjki How/Lagrange – 2647.

23 sierpnia 2012

Wczoraj w Wiedniu zawodnicy rywalizowali o medale w trójkach podczas Mistrzostw Europy a w Henderson (USA) w tym samym dniu także rozgrywano trójki i rozdano medale Mistrzostw Strefy Amerykańskiej.

W kategorii kobiet złoto zdobyły zawodniczki USA – Pluhovsky/Johnson/Nation – 4007 – 222,6 śr. Medal srebrny został zdobyty przez Kolumbię – Rodriguez/Restrepo/Geurrero – 3925 – 218,0 śr. a medal brązowy trafił do Meksyku – Yamada/Gonzales/Gongora – 3892 – 216,2 śr.

Wśród mężczyzn złoto nieoczekiwanie zdobyli zawodnicy Kanady – Lassard/Buffa/Lambert – 4094 – 227,4 śr. pokonując znanych zawodników USA – O’Neill/Kent/Jones – 4063 – 225,7 śr. i Wenezueli – Fuentes/Leon/Monacelli – 3991 – 221,7 śr.

W dniu dzisiejszym oraz jutro, zawodnicy będą walczyć o medale w drużynach 5 osobowych a także w kategorii All Events. W tej kategorii zanosi się na rozstrzygnięcie w ostatniej chwili gdyż po 18 grach prowadzi Kanadyjczyk Lambert – 4203 – 233,5 śr. przed zawodnikami USA – O’Neill – 4202 -233,4 śr oraz Jones – 4167 – 231,5 śr. Wśród kobiet prowadzi zawodniczka  Kolumbii – Restrepo – 4004 – 222,4 śr., przed także dwoma zawodniczkami USA – Nation – 3979 -221,0 śr. oraz Johnson – 3954 śr.

25 sierpnia 2012

Hegemonia USA podczas mistrzostw PABCON dalej trwa – wczoraj reprezentanci USA zdobyli kolejne

4 złote medale oraz 2 medale srebrne.

W dogrywanej konkurencji drużynowej, w kategorii mężczyzn, pewnie zwyciężył zespół USA – 6687 przed Meksykiem – 6493 oraz Rep. Domikany – 6484. Wśród kobiet złoto także wywalczyły reprezentantki USA – 6713 przed Meksykiem – 6457 oraz Kolumbią – 6176. Warto zauważyć, że Amerykanki sięgnęłyby także po złoty medal w kategorii mężczyzn ! W konkurencji drużynowej rewelacyjny wynik z 6 gier, najlepszy podczas mistrzostwa, osiągnęła kobieta. Zawodniczka USA Liz Johnson uzyskała 1473 – 245,5 śr. !

W konkurencji All Events złoto oraz srebro i to zarówno w kategorii mężczyzn jak też kobiet zdobyli Amerykanie B.O’Neill  przed T.Jones oraz L.Johnson przed S.Nation. Brazowe medale zdobyli reprezentant Portoryko F.Colon oraz zawodniczka Kolumbii R.Restrepo.

W dniu dzisiejszym zawodnicy i zawodniczki rozpoczynają konkurencję Maters i ostatnie medale mistrzostw zostaną rozdane oraz poznamy także reprezentacje zakwalifikowane do Mistrzostw Świata.

26 sierpnia 2012

PABCON – finał Masters

Finał Masters Mistrzostw Strefy Amerykańskiej jest rozgrywany wg innej formuły niż w Europie. Najlepszych 24 zawodników w All Events rozgrywa kolejnych 6 gier doliczanych do poprzednich 24 gier. Pierwsza 8 zawodników rozgrywa następnie Round Robin (pojedynki każdy z każdym – 7 gier z bonusem 20 pkt za wygrany mecz), którego wyniki są doliczane do wcześniejszych 30 gier. Czterech pierwszych zawodników po 37 grach walczy w półfinałach 1x4 i 2x3 rozgrywając tylko 1 grę.

W kategorii mężczyzn na 2 pierwszych miejscach weszli do rundy finałowej znani zawodnicy PBA, Amerykanie T. Jones oraz B. O’Neill. Niestety w półfinałach zostali wyeliminowani przez zawodników Kanady 226:197 i Portoryko 204:202 i na pocieszenie zostały im „tylko” brązowe medale. Złoty medal zdobył w pięknym stylu Kanadyjczyk G. Lambert IV pokonując zawodnika Portoryko F. Colon 300:175. Kanadyjczyk pokazał więc, że zasłużenie zdobył tytuł uzyskując na koniec mistrzostw „perfect game”.

W kategorii kobiet do finału weszły 3 Amerykanki – na pierwszym miejscu z dużą przewagą, L. Johnson oraz zawodniczka Kolumbii.  W pierwszym półfinale L. Johnson zwyciężyła koleżankę z drużyny J. Earnest 216:214 natomiast w drugim spotkały się dwie Mistrzynie Świata S. Pluhowsky-USA oraz C. Guerrero – Kolumbia.  Amerykanka zwyciężyła 234:214. Po dramatycznym, finałowym pojedynku, złoty medal zdobyła S. Pluhowsky zwyciężając L. Johnson 238:226.

USA dotychczas zdobyły w mistrzostwach strefy amerykańskiej (od 1961 roku) 220 medali w tym 106 złotych (na 172 możliwe). Teraz powiększyły swój dorobek o kolejnych 8 złotych, 6 srebrnych i 3 brązowe medale. Szacunek.

DATA PUBLIKACJI: 2012-08-26 » Posostałe aktualności
projekt i wykonanie BerMar multimedia
Strona poświęcona profesjonalnym turniejom bowlingowym. Tutaj znajdziecie wszelkie informacje związane z uczestnikami, wynikami i przebiegiem rozgrywek.