gemax.pl napisz do nas mapa witryny reklama
Rejestracja Logowanie rss
GPR.INFO.PL
Gemax
Aktualności
"USBC - dopuszcza do sportu maszyny sznurowe od 2023."
Sensacyjna wiadomości w Świecie bowlingu  ukazała się w tym tygodniu. "Rewolucja stulecia". Amerykański Kongres USBC podał ostateczną wiadomość iż z dniem 1 sierpnia 2023 roku rozpoczyna certyfikację maszyn "sznurowych" dla sezonu 2023/2024. Sezon 2023/2024 będzie sezonem przejściowym dla potwierdzenia parametrów technicznych maszyn sznurowych. Następnie na koniec tego sezonu zostaną ostatecznie ustalone parametry techniczne które zostaną wydane dla sezonu 2024/2025 w których już będą mogły się rozgrywać zawody na kręgielniach bowlingowych z maszynami sznurowymi.

Próby maszyn sznurowych rozpoczęto w 2020 roku. Po 3 latach badać USBC pojęło decyzję w tym tygodniu i świat bowlingu będzie się powoli zmieniał.

Określono, iż zostanie powołana nowa sekcja bowlingu sznurowego. Zostało zbadane ostatecznie, iż w grze z maszynami sznurowymi jest ciężej o ok 7% zbić kręgle. Oznacza to możliwą różnice o ok. 10 punktów w grze. W grze porównawczej oznacza to, iż 2 zawodników mających tą samą liczbę zbitych pinów na maszynie automatycznej i sznurowej - lepszym jest ten który gra na maszynie sznurowej.

Decyzje są ostateczne i określają parametry maszyn sznurowych a szczególnie długość linki na której ustawiany jest kręgiel.

Wiadomość o dopuszczeniu i rozpoczęciu certyfikacji maszyn sznurowych, jest świetną wiadomością dla fanów bowlingu. Rzesza zawodników się bardzo powiększy. W niektórych krajach jak w Polsce większość kręgielni bowlingowych to kręgielnie z maszynami sznurowymi. Czeka ich możliwa rewolucja. Ci Inwestorzy którzy kupowali kręgielnie z maszynami niemieckimi mogą już powoli myśleć o profesjonalnej lidze, turniejach a nawet w przyszłości o wysyłaniu zawodników na turnieje międzynarodowe.

Nie bez przyczyny niemieckie Firmy produkujące maszyny sznurowe od jakiegoś czasu nie nadążają z produkcją. W USA drastycznie szybko rośnie liczba kręgielni z maszynami sznurowymi. W Europie w ostatnich 2 latach zdemontowano ponad 2.000 torów z maszynami automatycznymi i zamieniono je na maszyny sznurowe. Dzisiaj używane maszyny automatyczne można w Europie Zachodnie dostać "prawie za darmo" przy wymianie na nowe sznurowe.

Sprawie będziemy się przyglądać i informować. Wszystkie największe firmy produkujące maszyny sznurowe zapowiedziały, iż po 1 sierpnia występują o certyfikację do USBC swoich produktów.

Świat bowlingu w Polsce będzie się zmieniał. Po zatwierdzeniu maszyn przez amerykańskie USBC - Światowa Federacja Bowlingu najprawdopodobniej uzna tą certyfikację, sama o to zabiegała. Po uznaniu droga do tworzenia w krajowych związkach bowlingowych zostanie otwarta. Jeśli tak będzie to w sezonie 2024/2025 można się spodziewać pierwszych turniejów w Europie na maszynach sznurowych  a więc w poszczególnych krajach jeśli będą miały takie sekcje a następnie turniejów rangi mistrzowskiej i międzynarodowej od sezony 2025/2026.

Pozostaje tylko czekać spokojnie - rozpoczynać treningi na kręgielniach sznurowych gdzie są maszyny do mycia i oliwienia torów. Wszak umiejętności nabywa się z czasem treningów. Można więc zacząć myśleć o zakupie własnych kul, butów i rozpoczynać już nie tylko typową zabawę na torach bowlingowych z maszynami sznurowymi.


DATA PUBLIKACJI: 2023-04-29 » Posostałe aktualności
projekt i wykonanie BerMar multimedia
Strona poświęcona profesjonalnym turniejom bowlingowym. Tutaj znajdziecie wszelkie informacje związane z uczestnikami, wynikami i przebiegiem rozgrywek.
info@infobowling.pl
+48 757326565