gemax.pl napisz do nas mapa witryny reklama
Rejestracja Logowanie rss
GPR.INFO.PL
Gemax
Aktualności
"MISTRZOSTWA POLSKI PAR I TRÓJEK 2022"

MISTRZOSTWA POLSKI PAR 19-20.11.2022

Jedna z trzech najważniejszych imprez bowlingowych w terminarzu Polskiego Związku Kręglarskiego Sekcji Bowlingu Sportowego po raz kolejny zorganizowana została w 24-torowej kręgielni Król Kul w Łodzi. W eliminacjach (4 gry na zawodnika) MPP wystartowało łącznie 45 duetów. W nich zdecydowanie najlepsi 1599 pkt. okazali się reprezentanci Warszawskiego Klubu Bowlingowego Tomasz Janicki i Alessandro Silletti. Ze stratą 138 pkt. na drugiej pozycji uplasowali się zawodnicy nowego klubu ZSB Szczecin Aleks Szczepaniak i Sebastian Jaskulski. Na trzeciej pozycji po eliminacjach pojawili się Przemysław Wolski (ZSB Szczecin) i Janusz Pietraszek (BT Sosnowiec), którzy jednak zgodnie z regulaminem nie mogli być klasyfikowani do półfinału z racji reprezentowania dwóch różnych klubów. Oprócz świetnego indywidualnego wyniku zaliczanego do Kryteriów Kadry Polski Januszowi Pietraszkowi pozostała obok Marka Grabasa (ZKB Zielona Góra) na pocieszenie najwyższa w tej konkurencji Mistrzostw jedna gra 243 pkt.. Do półfinału zakwalifikowało się 12 czołowych par w eliminacjach.

Wyniki eliminacje - http://scorring.pzksbs.pl/tournament,scores,221,html

Półfinaliści rozegrali 4 kolejne gry, po czym w finałowej części 4 najlepsze pary Bakerem (zawodnicy wspólnie grają jedną grę, grając poszczególne ramki wg. ustalonej wcześniej kolejności) walczyły o medale w systemie stepladder. Do oczekujących na swoich rywali reprezentantów WKB dołączyli w finale Michał Gebauer i Patryk Preus. Zawodnicy Perfect 300 Bydgoszcz po eliminacjach zajmowali dopiero 8. pozycję, przebojem przedzierając się w górę klasyfikacji od półfinału przez pojedyncze pojedynki stepladder. Tomasz Janicki i Alessandro Silletti okazali się jednak najlepszym polskim duetem, pokonując bydgoską ekipę w finale 200-177. Brązowe medale wywalczyli Aleks Szczepaniak i Sebastian Jaskulski.

Wyniki finałów stepladder - http://pzksbs.pl/mppit-wyniki-step-ladder-baker-2/MISTRZOSTWA POLSKI TRÓJEK 19-20.11.2022

W podobnym formacie rozegrane zostały Mistrzostwa Trójek. W tym przypadku w eliminacjach zawodnicy mieli do rozegrania po 3 gry. Tym razem najlepsi okazali się reprezentanci Sztormu Gdańsk Kazimierz i Michał Rybiccy oraz Paweł Śmietana. Drugie miejsce wywalczyli Adam Martin, Marek Rybicki i Michał Świtalski z Martin Club 2000 Poznań, a trzecie szczecinianie Aleks Szczepaniak, Sebastian Jaskulski i Toamsz Adrabiński. Tym razem statystycznie najwyższa gra 262 pkt. (z hndc.) w eliminacjach i całych Mistrzostwach należała do Joanny Merklejn (BT Sosnowiec). Do półfinału zakwalifikowało się 8 czołowych trójek, z 27, które wystąpiły w eliminacjach.

Wyniki eliminacje - http://scorring.pzksbs.pl/tournament,scores,222,html

W półfinałowej części zawodów liderzy Klasyfikacji z Gdańska nie potrafili już skopiować tak skutecznej gry z porannej części eliminacyjnej, za to z gry na grę rozkręcali się szczecinianie, prowadzeni w górę klasyfikacji głównie przez świetną dyspozycję Aleksa Szczepaniaka (średnia ponad 213 pkt.). To zawodnicy nowego klubu ze Szczecina w fotelu liderów oczekiwali w fazie medalowej na pojedynek o złoto. W nim znaleźli się drudzy po eliminacjach Adam Martin, Marek Rybicki i Michał Świtalski. Finał należał jednak zdecydowanie do szczecinian, którzy zwyciężyli 192-128. Brązowe medale przypadły walczącej w półfinałach w dużym skupieniu do ostatniej ramki trójce SSB Suwałki Krzysztof Grzymkowski, Robert Chodorowski i Dominik Chomicz.

Wyniki finałów stepladder - http://pzksbs.pl/mppit-wyniki-step-ladder-baker-2/DATA PUBLIKACJI: 2022-11-29 » Posostałe aktualności
Pliki do pobrania
projekt i wykonanie BerMar multimedia
Strona poświęcona profesjonalnym turniejom bowlingowym. Tutaj znajdziecie wszelkie informacje związane z uczestnikami, wynikami i przebiegiem rozgrywek.
info@infobowling.pl
+48 757326565