gemax.pl napisz do nas mapa witryny reklama
Rejestracja Logowanie rss
GPR.INFO.PL
Gemax
Aktualności
"PMT#1 WARSZAWA 2022 - relacja"

Zapraszamy na pierwszy w tym roku turniej cyklu Poland Motiv Tour. Marka Motiv, która z każdym rokiem zyskuje na całym świecie coraz więcej fanów, przyznała oficjalne zezwolenie na promocyjny cykl turniejów w Polsce.

NIEDZIELA 24.07.2022

Poland Motiv Tour 2022 wystartował! W Warszawie o otwarcie turnieju „z przytupem” postarał się Grzegorz Cichowlas, czyli najbardziej „aktywny” gracz dotychczasowego Poland Bowling Tour (2014-21). Grzegorz przed rozpoczęciem pierwszej eliminacji postarał się o „zebranie” uczestników pierwszej eliminacji, po czym wszem i wobec ogłosił zgromadzonym, że dokładnie Wigilia Bożego Narodzenia tego roku to data narodzin jego syna, za co sam i obecna na tym zebraniu wybranka serca Agnieszka otrzymali gromkie brawa. Po tak zupełnie nieoczekiwanym, a jednocześnie „z hukiem” rozpoczętym turnieju, okazało się, że swój jeden z najlepszych bowlingowych dni w życiu ma Ewa Poświata. Jak zwykle tryskająca energią Ewcia, wykręciła sumę 790 pkt. z czterech gier i w parze z zupełnym „świeżakiem”, czyli Patrykiem Kowarskim wskoczyła na pierwsze miejsce w Klasyfikacji Par po pierwszym dniu turnieju.


EWA POŚWIATA - PATRYK KOWARSKI najlepsza para niedzielnych eliminacji

To nie był koniec „fajerwerków” tego dnia. Grzegorz Cichowlas uznał, że po zbyt długiej przerwie w bowlingu musi nadrobić zaległości, co skończyło się graniem w trzech, a nie dwóch zaplanowanych w niedzielę eliminacjach. Wybrańcem Grzegorza na „dobitkę” pierwszego dnia okazał się kolejny bowlingowy nowicjusz Piotr Włodarczyk. W efekcie parze „Włodarze Wawy” zabrakło 10 punktów do wyprzedzenia Poświaty i Kowarskiego.


GRZEGORZ CICHOWLAS - PIOTR WŁODARCZYK

W rywalizacji są już też zameldowani triumfatorzy ubiegłorocznego turnieju Poland Bowling Tour w Warszawie Krystian Firchał i Michał Gutkowski. Na razie na trzecim miejscu w Klasyfikacji Par. Liderem Klasyfikacji Indywidualnej, która zlicza dwie najlepsze eliminacje w turnieju każdego zawodnika, na czele po pierwszym dniu oczywiście Grzegorz Cichowlas.


PONIEDZIAŁEK 25.07.2022

Zwycięzcy sprzed roku wracają na czoło stawki! Krystian Firchał i Michał Gutkowski po 4. eliminacji turnieju zdecydowanie wyprzedzili resztę stawki sumą 1587 pkt. W samej trzeciej grze para „300PLUS” zagrała 400plus, dokładnie 451 pkt. z na razie najwyższą indywidualnie grą w turnieju Michała Gutkowskiego 244 pkt.


KRYSTIAN FIRCHAŁ i MICHAŁ GUTKOWSKI najlepsza para poniedziałkowych eliminacji

Do czołowej czwórki par, która gwarantuje awans do finału z pierwszej części turnieju, wskoczyli też Radosław Zioło i Witold Czarnecki. W czwórce utrzymali się dotychczasowi liderzy Patryk Kowarski i Ewa Poświata i na trzecim miejscu Grzegorz Cichowlas z Piotrem Włodarczykiem. Za plecami liderów na trzech kolejnych miejscach panuje spory ścisk. Trzy pary mieszczą się w ramach 34 pkt. różnicy. Poniedziałkowe eliminacje wyłoniły również pierwszego szczęśliwca losowania kuli. Motiv Iron Forge pojechał do Ostrołęki z Filipem Terlikiem.


FILIP TERLIK

Klasyfikacja Indywidualna po drobnej korekcie. Za prowadzącego Grzegorza Cichowlasa na drugie miejsce przesunęli się Ewa Poświata i Krystian Firchał. Tuż za podium Michał Gutkowski z do tej pory z najwyższą indywidualną eliminacją turnieju 812 pkt.


WTOREK 26.07.2022

W środę bank Klasyfikacji Generalnej Par rozbił duet Grzegorz Szczęsny – Marcin Zajkowski. To był dzień Grzegorza, który w pierwszej eliminacji grał, jak w transie, wykręcając średnią z 4 gier 226,5 pkt. Suma z wynikiem Marcina dała 1654 pkt. i pewne prowadzenie w turnieju.


MARCIN ZAJKOWSKI - GRZEGORZ SZCZĘSNY najlepszy duet wtorkowych eliminacji


Na dokładkę w przerwie między eliminacjami, to właśnie Grzegorz wylosował najnowszy model marki Motiv, czyli kulę REVOLT UPRISING LIMITED EDITION.Wyniku liderom pozazdrościli Grzegorz Cichowlas i Piotr Włodarczyk. Obaj przyznali, że nie zdawali sobie sprawy, jak w wyniku może pomóc… pizza. Po posiłku w przerwie między eliminacjami, para, która wcześniej „wyleciała” z czołowej czwórki, wpadła do niej z powrotem i to wyważając drzwi z futryną. Poprawa wyniku dała dokładnie sumę 1619 pkt. Grzegorz, który jak wiadomo, jest bardzo doświadczonym i ogranym w setkach turniejów bowlingowcem, udowodnił tym samym, że w duecie z prawdziwym „świeżakiem”, można skutecznie powalczyć o wejście do finału. Czołowa czwórka par zmieniła się we wtorek jeszcze bardziej za sprawą Piotra Prokurata i Dariusza Rojka. Siedlczanie „osiedli” na czwartym miejscu w Klasyfikacji z wynikiem 1503 pkt.


DARIUSZ ROJEK - PIOTR PROKURAT

W Klasyfikacji Indywidualnej po koncertowej grze we wtorek na czele „Grzegorzów Dwóch”- Szczęsny przed Cichowlasem. Na trzecie miejsce awansował Michał Gutkowski, który z Krystianem Firchałem utrzymał też miejsce w czołowej czwórce par.


ŚRODA 27.07.2022

Ta ostatnia eliminacja.. Po tym, jak w przedostatnim składzie wyniki nie naruszyły zupełnie czołówki klasyfikacji, atrakcje w końcówce pierwszej części eliminacji zapewnili Anna i Arkadiusz Błaszczyk. Łodzianie zapewnili sobie awans do do finału po tym, jak Ania w czwartej grze rzuciła w 9. ramce czwarty strike z rzędu, kończąc grę z wynikiem 224 pkt. Suma pary „Abuelos” (hisz. dziadkowie) 1565 pkt. wrzuciła łodzian na pewne 4. miejsce, kosztem siedlczan Piotra Prokurata i Dariusza Rojka.


ARKADIUSZ I ANNA BŁASZCZYK - najlepszy duet środowych eliminacji

Tempa małżeństwa Błaszczyk nie utrzymał w środę prawdziwie ogólnopolski peleton. W tyle zostały duety z Ostrołęki, Zamościa, Płocka i Warszawy. Ciekawostką turnieju był występ śląsko-brytyjskiej pary Renata Olejczyk - Andrew Want, którą do występu w turnieju połączył internet.


ANDREW WANT - RENATA OLEJCZYK

Nie drgnęła za to Klasyfikacja Indywidualna, w której na prowadzeniu pozostał Grzegorz Szczęsny z sumą punktów ośmiu gier 1680 pkt.


CZWARTEK 28.07.2022

Tym razem pierwsza eliminacja ustawiła wszystko. O ostatnie dwa miejsca dające przepustki do finału walczyła w czwartek iście ogólnopolska stawka. Wśród duetów z Łodzi, Ostrołęki, Grudziądza, Włocławka, wielkopolskiego Zastruża, Zamościa i Warszawy najlepsza okazała się łódzka para Jakub Kliszko – Roman Nguen, która już w pierwszej eliminacji barierę 1600 pkt.


ROMAN NGUEN - JAKUB KLISZKO - najlepszy duet czwartkowych eliminacji

Wynikiem wchodzącym do finału okazała się suma 1521 pkt., którą wykręcili Michał Duziak i Tomasz Źwiernik. Na dodatek Tomek okazał się trzecim i ostatnim szczęściarzem w losowaniu kuli podczas warszawskiego turnieju. Został właścicielem Motiva PRIDE. Warto dodać, że Kuba Kliszko pracujący od pewnego czasu w łódzkiej kręgielni „Król Kul” postarał się o zarejestrowanie nowego klubu KB Strajkujemy Łódź. Z debiutanckiego występu w ogólnopolskim turnieju reprezentantów nowego łódzkiego klubu ma niebawem ukazać się reportaż na You Tube. Na tę okazję Kuba nagrywał materiał do późniejszej obróbki.
Przez cały czwartek ani drgnęła czołówka Klasyfikacji Indywidualnej. Tym samym tytuł MVP Turnieju wywalczył Grzegorz Szczęsny przed Grzegorzem Cichowlasem i Arkadiuszem Błaszczykiem.


Czołówka Klasyfikacji Indywidualnej (od lewej): GRZEGORZ CICHOWLAS, GRZEGORZ SZCZĘSNY, ARKADIUSZ BŁASZCZYK

Łącznie sklasyfikowano w turnieju 52 uczestników.

FINAŁ


Finał od mocnego uderzenia rozpoczęli Krystian Firchał i Sebastian Gutkowski. Rok temu wygrali w Warszawie turniej cyklu Poland Bowling Tour jako zupełni nowicjusze. Tym razem już jako stali bywalcy kręgielni MK Bowling w praktyce po drugiej finałowej partii mogli zaśpiewać znany przebój zespołu Mr Zoob „Mój jest to kawałek podłogi”. Gonił do końca grający najlepiej w całym finale łódzki małżeński duet Anna i Arek Błaszczyk, jednak zabrakło 42 pkt. Przy okazji Arek wykręcił w drugiej partii indywidualnie najwyższą grę turnieju 268 pkt. Na trzecim miejscu turniej zakończyła najlepsza para eliminacji Grzegorz Szczęsny i Marcin Zajkowski.


TRZY CZOŁOWE PARY PMT WARSZAWA 2022

Starta do podium pozostałych duetów była tym razem znaczna. Na czwartym miejscu turniej zakończyli Tomasz Źwiernik i Michał Duziak, na piątym Jakub Kliszko i Roman Nguen, na szóstym Grzegorz Cichowlas i Piotr Włodarczyk.

Wyniki - https://www.infobowling.pl/turniejeStrona.php/153/zapiszDATA PUBLIKACJI: 2022-06-14 » Posostałe aktualności
projekt i wykonanie BerMar multimedia
Strona poświęcona profesjonalnym turniejom bowlingowym. Tutaj znajdziecie wszelkie informacje związane z uczestnikami, wynikami i przebiegiem rozgrywek.
info@infobowling.pl
+48 757326565