gemax.pl napisz do nas mapa witryny reklama
Rejestracja Logowanie rss
GPR.INFO.PL
Gemax
Aktualności
"PBT #6 Czechowice Dziedzice - relacja"
4 marca 2015 - środa eliminacje
Warto przygotować dobrze kule na 42-stopowe smarowanie obowiązujące w kolejnym turnieju z cyklu Poland Bowling Tour 2014/15. W Czechowicach-Dziedzicach po pierwszym dniu eliminacji na prowadzeniu znajduje się duet Zygmunt Kokurowski – Adrian Żukowski. Pierwszy z zawodników najlepszej do tej pory pary turnieju przekonał się dobitnie o tym, że tym razem warto grać zadbanymi, czytaj odolejonymi kulami. Półgodzinny tuning i renowacja kuli Storm Gravity Zero przyniosła doświadczonemu zawodnikowi z Cieszyna poprawę wcześniejszego wyniku indywidualnego o ponad 100 pkt. Wprawdzie wyniku nie udało się poprawić koledze z pary, jednak strata Adriana Żukowskiego była niewielka i w efekcie duet Żukowski – Kokurowski skorzystał zdecydowanie na grze w ostatniej tego dnia eliminacji. To drugi turniej z rzędu, w którym Zygmunt Kokurowski prowadzi po pierwszym dniu eliminacji. Poprzednio w Rybniku taka sytuacja zdarzyła się, kiedy Kokurowski grał z Czechem Petrem Bitalą. Przy okazji, warto zwrócić uwagę na bardzo dobry wynik indywidualny debiutującego w PBT Adriana Żukowskiego. 834 pkt. daje w tej chwili drugie miejsce w Klasyfikacji Indywidualnej. Za to drugie miejsce w głównej Generalnej Klasyfikacji turnieju zajmuje duet Krzysztof Kruk – Roman Zwonik. Po pierwszej turze eliminacyjnej niewiele wskazywało na przyzwoity łączny rezultat tej pary. Obaj zawodnicy bowiem zagrali wcześniej o ponad 100 punktów mniej każdy w porównaniu do kolejnej gry. Co ciekawe, Krzysztof Kruk mieści w finałowej czwórce również w trzeciej klasyfikowanej parze z Ireneuszem Wanczurą. To raczej niekorzystny układ dla tego ostatniego, jeśli miałoby dojść do sytuacji, że Kruk rozstrzygał będzie, z kim miałby zagrać w Finale. Pozytywnym dla Irka Wanczury jest za to fakt najlepszego na razie indywidualnego wyniku w turnieju (841 pkt.) i dwukrotnego poprawiania rekordu toru nr 2. Za każdym razem, kiedy ta sztuka uda się komukolwiek w kręgielni Chacharnia, Browar Dziedzice nagradza takiego gracza „specjalnym” upominkiem. Wanczura ustawił w tym miejscu poprzeczkę na poziomie 246 pkt.

5 marca 2015 - czwartek eliminacje
Drugi wspólny występ w Poland Bowling Tour i pełen sukces, chociaż na razie tylko w eliminacjach. Krzysztof Sobucki i Dawid Kantyka zagrali dokładnie 1700 punktów. Liderzy o 32 punkty wyprzedzili zwycięzców poprzedniego turnieju PBT w Rybniku, czyli wrocławskie „Patałachy” Krzysztofa Niedzielę i Bartłomieja Cywińskiego. Ci ostatni zaliczyli w czwartek prawdziwe „Wejście smoka”. Zaraz po podróży, już w pierwszej eliminacji wyszli na czoło Klasyfikacji Generalnej. Wówczas był to wynik o 8 pkt. lepszy od najlepszego rezultatu środowego duetu Kokurowski – Żukowski. Kantyka i Sobucki, którzy pierwszy raz zagrali w PBT w Rybniku, tym razem rozkręcali się z gry na grę. Przede wszystkim tendencję wzrostową zauważyć można było u Kantyki. Zawodnik z Dąbrowy Górniczej rozpoczął turniej od wyniku 148 pkt., by skończyć na średniej 229 pkt. Progres w drugiej eliminacji wyniósł dokładnie 134 pkt. Suma 917 pkt. to najlepszy indywidualny wynik eliminacji. Przy okazji reprezentant KB Katowice wynikiem 255 pkt. pobił rekord toru nr 2 kręgielni Chacharnia, zgarniając tradycyjny upominek od Browaru Dziedzice. Rekordy innych torów poprawiali również Piotr Ryglowski (258) i Krzysztof Niedziela (267). W Finale nie pierwszy raz w obecnym sezonie znalazła się mocna wrocławska ekipa. W sumie czterech zawodników, czyli duet Niedziela – Cywiński oraz Piotr Ryglowski i Krzysztof Sobucki w dwóch innych parach. Warto odnotować, że wśród 18 sklasyfikowanych duetów, znalazł się również jedna żeński duet. W parze z aktualną Indywidualną Mistrzynią Polski Joanną Merklejn zagrała Ola Kozieł.

6 marca 2015 - piątek
Finał niczego nie zmienił, przewaga z eliminacji wystarczyła do obrony pierwszego miejsca. Dawid Kantyka i Krzysztof Sobucki wygrali po raz pierwszy turniej cyklu Poland Bowling Tour. Zwycięstwo w pełni zasłużone. 32-punktowa przewaga po eliminacjach została przez triumfatorów turnieju w Czechowicach-Dziedzicach powiększona o kolejne 79 punktów już po pierwszej finałowej grze. Kantyka i Sobucki nie oddali w efekcie prowadzenia do końca Finału, mimo że druga partia mogła jeszcze dać pewną nadzieję drugim w turnieju „Patałachom”. Zwycięzcy poprzedniego turnieju w Rybniku Bartłomiej Cywiński i Krzysztof Niedziela zaliczyli 398 punktów przy 346 późniejszych zwycięzców. Sęk w tym, że nadrabianie punktów na tle bardzo dobrze grającej pary Kantyka-Sobucki było możliwe tylko i wyłącznie z grami na poziomie 400+ punktów, a to okazało się tym razem zbyt trudnym zadaniem dla „Patałachów”. Z drugiej jednak strony chęć dogonienia Kantyki i Sobuckiego była skutecznym sposobem na obronę drugiego miejsca przed duetem Zygmunt Kokurowski – Adrian Żukowski, którzy atakowali z trzeciej pozycji. Dla tego drugiego był to pierwszy występ w Finale ogólnopolskiego oficjalnego turnieju. Być może gdyby nie debiutancki stres, spięcie i w efekcie wolniejsza kula w porównaniu do eliminacji „Żuki” już od początku wskoczyłyby na plecy rywalom, jednak pościg okazał się spóźniony, a dodatkowo rywale zajęci byli walką o pierwsze miejsce, przez co ich gry stały na wysokim poziomie. Warto odnotować, że po trzech grach różnica między pierwszą a drugą i drugą a trzecią parą wynosiła dokładnie 93 punkty. Czwarta partia nie zmieniła już kolejności na podium. W Finale zagrały trzy pary. Czwarty po eliminacjach duet Piotr Ryglowski – Piotr Pastuszko nie dojechali do Czechowic-Dziedzic. Obowiązki zawodowe nie pozwoliły wrocławianom dojechać na finałową rozgrywkę do Chacharni w Czechowicach-Dziedzicach.

Krzysztof Sobucki i Dawid Kantyka - Zwycięzcy PBT #6 Czechowice Dziedzice

 


DATA PUBLIKACJI: 2015-03-07 » Posostałe aktualności
projekt i wykonanie BerMar multimedia
Strona poświęcona profesjonalnym turniejom bowlingowym. Tutaj znajdziecie wszelkie informacje związane z uczestnikami, wynikami i przebiegiem rozgrywek.
info@infobowling.pl
+48 757326565