GPR.INFO.PL
Gemax
Aktualności
"Mistrzostwa Europy Juniorów 2015; Lipsk Niemcy"

W dniach 30.03 - 05.04.2015 na kręgielni PLAY Bowling w Lipsku, rozgrywane są Mistrzostwa Europy Juniorów 2015. Polskę reprezentuje wyłącznie reprezentacja chłopców. W skład polskiej drużyny wchodzą:

Brachaniec Michał

Langner Aleksander

Lutowski Tomasz

Olejniczak Tomasz

Drużyną opiekuje się Błaszczak Adam oraz Olejniczak Dariusz jako Team Menager.

W Mistrzostwach wystartowało 155 zawodników i zawodniczek z 29 Państw Europy. Mistrzostwa rozgrywane są w 5 kategoriach sportowych: gry singlowe, pary, drużyna, All Events oraz Masters.

Na „pierwszy ogień”, uczestniczący zawodnicy i zawodniczki rozegrali Mistrzostwa w Kategorii Par. Tu świetny wynik osiągnął nasz zawodnik Tomek Olejniczak, który był w klasyfikacji na 10 miejscu. Ostatecznie w tej rywalizacji, medale zdobyli:

32 miejsce: Tomasz Lutowski, Aleksander Langner

Koncentracja naszych zawodników przez rozegraniem kolejnej gry.

W środę zakończyła się konkurencja gier w drużynach w składach 4 osobowych. Po grach finałowych, kolejność jest następująca:

3. Dania, Rosja

Polska drużyna chłopców zajęła wysokie 9 miejsce.

W najważniejszej konkurencji Mistrzostw Europy - grach singlowych, tytuły Mistrzów Europy 2015 wywalczyli:

3. Maria Bulanova - Rosja, Alida Molander - Szwecja

Klasyfikacja All Event - to główna klasyfikacja Mistrzostw. Do klasyfikacji tej zaliczane są wyniki ze wszystkich rozegranych gier zawodniczek i zawodników. To na podstawie tej klasyfikacji, uczestnicy Mistrzostw, mają prawo gry w MASTERS oraz ostatecznie wiedzą na którym miejscu kończą Mistrzostwa.

Z naszych polskich zawodników, najwyżej w tej klasyfikacji z prawem startu w Masters uplasował się na 16 miejscu Tomasz Olejniczak. To bardzo duży sukces naszego zawodnika. Tomek w swojej pierwszej grze w Masters pokonał zawodnika Villiama Svenssona ze Szwecji 2:0 i awansował do 2 rundy. Tu niestety uległ zawodnikowi Niemiec - Giancarlo Reyes ( który zdobył brązowy medal)  i zakończył Mistrzostwa na bardzo wysokim miejscu 9-16. Pozostali polscy zawodnicy zajęli miejsca:

37. Brachaniec Michał

44. Lutowski Tomasz

71. Langner Alexander

Na koniec rozegrano najważniejszą konkurencję MASTERS. To można rzec konkurencja najlepszych z najlepszych. Również najbardziej prestiżowa dla uczestników każdych Mistrzostw. Ostatecznie to 5 etapach wyłaniania najlepszych Mistrzostwo Europy Juniorów 2015 w konkurencji Masters wywalczyli:

3. Maria Bulanowa - Rosja oraz Filippa Persson - Szwecja

Kolejne Mistrzostwa Europy Juniorów 2015, przeszły do historii. Udział polskiej drużyny można zaliczyć do udanych. Nasi juniorzy zawsze pokazują, iż mamy w Polsce potencjał. Niestety jest on "marnowany". Występy polskiej reprezentacji seniorów to praktycznie same porażki w porównaniu z juniorami. Szkoda tylko, iż na Mistrzostwa nie zostały zabrane polskie młode zawodniczki. Jeśli nie mają takich umiejętności jak chłopcy, to nic nie przeszkadza aby pojechały i poczuły atmosferę i klimat takich zawodów. Może trzeba by było się zastanowić, czy nie rezygnować z wyjazdów reprezentacji polski seniorów.

Zaoszczędzone pieniądze można by przeznaczyć na dodatkowe szkolenia juniorów.

DATA PUBLIKACJI: 2015-04-05 » Posostałe aktualności
projekt i wykonanie BerMar multimedia
Strona poświęcona profesjonalnym turniejom bowlingowym. Tutaj znajdziecie wszelkie informacje związane z uczestnikami, wynikami i przebiegiem rozgrywek.