GPR.INFO.PL
Gemax
Aktualności
"Mistrzostwa Świata Juniorów 2014 w Hongkongu - zakończone."

Rozpoczęły się na dobre Mistrzostwa Świata Juniorów 2014. Hongkong to piękne miasto z kulturą nieco inną niż w Europie, więc na pewno jest bardzo atrakcyjny dla młodych zawodników nie tylko z Polski. W tym kolorowym mieście trzeba się jednak skupić na grze.  Polska reprezentacja złożona z 4 zawodników i 1 zawodniczki rozpoczęła swoje gry. Piątek: 8 sierpnia to dzień rozgrywania gier singlowych. Na starcie stanęła nasza pierwsza para: Tomek Lutowski i Maciej Suwała.

Po sklasyfikowaniu 88 zawodników, nasi reprezentanci zajmują miejsca:

73. Tomasz Lutowski z ( - 368 punktów )

87. Maciej Suwała z (- 506 punktów)

Kolejna nasza para i Julia Januszewska zagrają jutro. Wieczorem również rozegrane zostaną finały w singlu i poznamy pierwszych złotych medalistów tych Mistrzostw.

Sobota 9 sierpnia to dzień w którym w grach singlowych wystąpili pozostali nasi reprezentanci. Ta torach można było zobaczyć Patryka Preusa oraz Tomka Olejniczaka. Dziś zagrała równiej jedyna nasza polska singielka Julia Januszewska. Po zagraniu 8 gier, ustalona została ostateczna kolejność w grach singlowych. Nasi reprezentanci zostali sklasyfikowania:

81. Patryk Preus                     ( - 257 ) punktów

83. Tomek Olejniczak            ( - 258 ) punktów

144. Tomek Lutowski            ( - 386 ) punktów

164. Maciej Suwała                ( - 524 ) punktów

Łącznie sklasyfikowano 166 młodych zawodników.

W konkurencji singla dziewcząt:

89. Julia Januszewska            ( - 349 ) punktów

Łącznie sklasyfikowano 96 młodych zawodniczek.

Wieczorem lokalnego czasu rozegrane zostały finały w konkurencji singla. Do finałów awansowało 4 najlepszych zawodników i zawodniczek. Mistrzem Świata 2014 Juniorów w grach singlowych został:

Choi Woosub, Yang Sujim - złoci medaliści z grach singlowych

Niedziela 10 sierpnia to dzień w którym rozpoczęła się dwu dniowa rywalizacja w parach, tym razem na długim smarowaniu. W dniu dzisiejszym zagrały oba polskie składy. Nasi zawodnicy zostali podzieleni wg wyników w singlu. Patryk z Tomkiem zagrali razem, ponieważ mieli najlepsze wyniki. Tomasz z Maciejem. Po pierwszym dniu w klasyfikacji gry w parach polskie zespoły zajmują poniższe miejsca:

14. Patryk Preus, Tomasz Olejniczak            ( - 390 ) punktów

37. Maciej Suwała, Tomasz Lutowski           ( - 626 ) punktów

( dla osób niekoniecznie grających w bowling wyjaśniamy, iż ilość punktów na minus w nawiasie oznacza o ile punktów wynik naszych zespołów jest gorszy od najlepszego w danej konkurencji zespołu – zawodnicy grają po 6 gier )

Poniedziałek 11 sierpnia, w dniu dzisiejszym pozostałe pary dograły swoje gry i wieczorem najlepsze 4 pary juniorów i juniorek stanęły do boju o miejsca na podium. Ostatecznie w konkurencji par juniorek złoty medali i Mistrzostwo Świata 2014 wywalczyły:

Sarah Lokker, Liz Kuhlkin, USA

2. Shion Izumune, Kana Shimoide JPN

3. Nurmalina, Nadia, Nabila, Alisha INA oraz Munoz, Tatiana, Plazas, Laura COL

Nasza polska zawodniczka Julia Januszewska zagrała samotnie z wynikiem 980 śr. 163,33, zbierając punkty do All Event.

90. Julia Januszewska          ( - 658 ) punktów

Wtorek 12 sierpnia, w dniu dzisiejszym drużyny rozegrały po 3 gry na smarowaniu długim. Nasza reprezentacja chłopców zajmuje aktualnie 19 miejsce z ( - 294 punkty ). We środę rozegrane zostaną kolejne 3 gry na smarowaniu krótkim i wtedy zostanie ustalona ostateczna kolejność w drużynach. Na wieczór finały i rozdanie medali w tej konkurencji.

Środa 13 sierpnia, zakończone zostały rozgrywki w drużynach. Polska reprezentacja po dograniu kolejnych 3 gier na smarowaniu krótkim zajęła ostatecznie: